SamSam: inkomen bij arbeidsongeschiktheid!

Veelgestelde vragen
Het zijn in ieder geval veel antwoorden op mogelijke vragen…
- Alle categorieën
- Belastingen
- Deelname beëindigen
- Meedoen
- Kosten en schenken
- Sparen en betalen
- Voordelen en verschillen
- Ziekmelden en geld ontvangen
Nee, de schenkingen zijn niet aftrekbaar van de belasting. Het principe van een schenkkring is dat wij in Nederland als privé personen belastingvrij mogen schenken.
Als je als zieke deelnemer schenkingen ontvangt, zijn dat ook netto bedragen. Dat is anders dan bij een verzekering waarbij je over je uitkering wél belasting betaalt.
Nee, je hoeft geen belasting te betalen over schenkingen die je doet. En degene die de schenkingen ontvangt ook niet. De bedragen die worden geschonken blijven onder het bedrag dat je jaarlijks belastingvrij mag schenken.
Als je als zieke deelnemer schenkingen ontvangt, zijn dat ook netto bedragen. Dat is anders dan bij een verzekering waarbij je over je uitkering wél belasting betaalt.
In Nederland mag je jaarlijks van één persoon een bedrag aan schenkingen ontvangen. Dat bedrag is voor 2021 vastgesteld op € 3244. Omdat je van alle deelnemers een klein bedragje ontvangt; wordt het nooit meer van € 3244,- van één persoon. Bij vragen van de Belastingdienst kun je met je bankafschriften aantonen dat de schenkingen van individuele schenkers afkomstig zijn en het maximale belastingvrije schenkbedrag niet overstijgen.
Je ontvangt van je deelname geen jaaroverzicht, we zijn geen verzekeraar en je hoeft niets op te geven aan de belastingen. De kosten zijn ook niet aftrekbaar (helaas). Je krijgt van de bunq bank uiteraard wel een jaaroverzicht dat je kunt gebruiken voor je belastingaangifte.
Het geld dat je je ontvangt zijn schenkingen en netto bedragen. Je hoeft er geen belasting over te betalen. Omdat je van heel veel verschillende mensen een schenking ontvangt, blijft het totale bedrag dat iemand aan jou schenkt altijd lager dan datgene wat je in Nederland belastingvrij aan iemand mag schenken.
Helaas zijn de kosten niet aftrekbaar van je inkomstenbelasting en mag je ze ook niet zakelijk verrekenen. De Belastingdienst is hier helder in: omdat het om netto schenkingen gaat en er verder geen belastingen worden betaald mag je ze ook niet aftrekken. Kijk eventueel ook even naar deze post op de site van de KvK hier over (onderaan, schenkkringen fiscaal).
Je krijgt van de vereniging dan ook geen factuur voor de maandelijkse kosten.
Nee, dat hoeft niet, de schenkingen zijn netto bedragen. In Nederland mag je jaarlijks duizenden euros van één persoon aan schenkingen ontvangen, zonder dat je belasting hoeft te betalen. Dat bedrag is voor 2021 vastgesteld op € 3244. Bij vragen van de Belastingdienst over je dit inkomen kun je met je bankafschriften aantonen dat de schenkingen van individuele schenkers afkomstig zijn en het maximale belastingvrije schenkbedrag niet overstijgen.